• +90 216 405 1213
  • +90 216 405 1211 
  • info@netcollec.com

İş Zekası Uygulamaları şirketin yönetim ekibi için “Karar Destek” sistemleridir.

 

Şirketin içerisin üretilen bilgileri anlamlı ve özet raporlar haline getirerek, şirketin sanki yukarıdan bakılıyormuşçasına net görülmesini sağlar.

Elde edilen bilgiler ile şirketin dümeni kabuller ve tahminler ile değil, data ve gerçek bilgiler ile yönlendirilir.

Örneğin; X ürününün geçen yılki ve bu seneki karşılaştırmalı satış grafiği, hangi, illerde daha çok satıldığı, renkli haritalar üzerinde gösterim.. vb

Kişiye özel konsollar (Dashboard) ile sanki otomobil göstergeleri gibi şirketin olmazsa olmaz raporların görünür, gerekirse kliklendikçe detaya iner.

Dashboard’a hedeflenen / gerçekleşen satış rakamları, tahsilatlar, finans durumu, şirketin gelecekte nakit sıkışıklığa gireceği dönem..vb

İş Zekası ( BI – Business Intelligence) ürünü, özellikle mobil olarak kullanılıyor olabilmeli, iphone, ipad yada browser lardan kolayca erişiliyor olabilmelidir.

Raporlama Sistemi

Netsis İş Çözümleri Serisi, güçlü raporlama araçlarını üç kategoride hizmetinize sunar. Her modül, temelde on binlerce müşterimizin hemen her gün kullandığı ve firmanızın sıklıkla ihtiyaç duyacağı önceden tanımlanmış standart formatlar içeren raporlar hazırlamaya yardımcı olur. Her bir modül raporunu tarih aralıkları vererek, gruplayarak ya da kısıtlar vererek kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Örneğin; cari hesaplarınızın yaşlandırma listelerini, ambar durumunuzu veya stok kârlılığınızı gösteren raporlar üreterek, gerçek verilere dayalı sağlıklı kararlar alabilirsiniz.
 
Rapor Modülü
Bu modül, diğer standart rapor modüllerinden farklı olarak, size raporunuzu sıfırdan tanımlayabilme olanağı sunar. Veritabanındaki her sahayı raporunuza dâhil edebilir, iş yapma tarzınıza uygun olarak ilişkili verilerinizi yan yana getirip çeşitili sorgular hazırlayabilir ve raporlarınızı tekrar tekrar kullanmak üzere saklayabilirsiniz. Modül, ayrıca verilerinizi farklı bakış açıları üzerinden incelemenizi mümkün kılar. Rapor aracına üstünlük sağlayan esnek kırılım, sıralama, kümülasyon ve kısıt seçenekleri mevcuttur. Ekranda elektronik bir tablo içine yerleşen raporunuzu Excel benzeri bir formatta biçimlendirebilir ve uygun gördüğünüz formatlarda kaydedip saklayabilirsiniz.

Extend ve NDER

Extend Netsis İş Çözümleri Serisi, muhtelif ürünlerimizden Netsis fonksiyonları kullanarak kümülatif veri çeken ve bu verileri Excel tablonuzun hücrelerine dolduran, üst düzey yöneticilerinize yönelik, güçlü bir raporlama aracıdır. İşletmenizi yönetirken ihtiyaç duyduğunuz karar destek bilgilerini sağlayan özet raporlar ile bilhassa bütçeye yönelik talep edilen detaylı hedef / gerçekleşme raporlarını Extend marifetiyle oluşturabilirsiniz. Extend ile hazırlanmış bir raporu açarak güncellemeniz, nihai verilerinize ulaşmanız için yeterlidir. Eğer Excel kullanmıyorsanız, program içinden NDER kullanarak Extend kullanıyormuşçasına raporlar oluşturabilirsiniz.

İlişkisel Serbest Rapor – NNR

NNR, kümülatif verilerinizi ve altında drill-down detaylarını kolayca raporlayabilmenizi sağlar. Küp oluşturmanıza gerek yoktur. Verileriniz arasındaki ilişkileri tanımlayarak anadan detaya doğru inebilirsiniz.